Ütüm Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım

Ütüm Su Akıtıyor Ne  Yapmalıyım

Ütüm Su Sızdırıyor Ne Yapmalıyım

Ütünüz tabanında su sızdırıyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir.  Öncelikle bu nedenlerin neler olabileceğini bulmaya çalışalım

Bunun en büyük nedeni ütünüzün içinde aşırı derecede kireçlenme meydana gelmiş olması olabilir. Ütülerde kullanılan su kireçliyle zamanla kullanıldıkça  içerisinde kireçli bir katman oluşturabilir. Bu kireç temizlenmediğinde ise birçok soruna yol açtığı gibi suyun tabandan sızmasına neden olabilmektedir. Bu sorunu çözmek oldukça basittir. Ütü temizleyici kullanarak kireçlerinden kısa sürede arındırabilirsiniz.

 Bir başka sorunda ütünüzün çok düşük bir sıcaklık ayarına göre ayarlanmış olması olabilir.

Bazen farklı kumaşları ütülerken sıcaklık ayarını değiştirebiliyoruz. Sonrasında ise yeniden ütülemek için aldığımızda ütümüzde su akıtma gibi sorun yaşayabilmekteyiz. Buhar işlevini etkinleştirmeden önce lütfen kadran üzerinde sıcaklığı, buhar oluşan sıcaklık ayarına ayarladığınızdan emin olun. Ardından ütünüzü bir dakikadan fazla dikey konumda ısınmasını bekleyin. Ütünüz bu düzenlemeden sonra su akıtmayacaktır.

Bir başka sorun ise kireç temizleme işleminden sonra ütünüzün içinde su birikmesi olabilir. 

Bu durumda yapmanız gereken bir bez parçasıyla ütünün tabanını silmektir.  Su tamamen akıp bitinceye kadar tabanı sildikten sonra sorun düzelmiş sayılır.

Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra ütünüz hala su akıyorsa  ilgili markanın servislerinden yardım isteyebilirsiniz.  Servisler.org sitemizden bulunduğunuz ildeki kullandığınız markanın en güvenilir servislerine en kısa sürede  ulaşabilirsiniz.